Posted on Bez kategorii

Często słyszymy, że dobry stomatolog potrafi zrobić wszystko.

Nie do końca tak to wygląda. W gabinecie villa-dentica.eu pracuje wiele lekarzy stomatologów, ale każdy z nich ma swoją specjalizację. Na przykład dziecięcy stomatolog zajmuje się wyłącznie leczeniem dzieci

Stomatolog endodonta to lekarz, do którego chodzimy najczęściej.

i wie, co robić nie tylko ze stałymi zębami, ale również z mleczakami. Stomatologia zachowawcza z endodoncją zajmuje się leczeniem próchnicy, leczeniu powstałych ubytków oraz leczeniem kanałowym zębów. Stomatolog endodonta to lekarz, do którego chodzimy najczęściej. Jeżeli jednak ząb nie da już uratować i trzeba go usunąć lub ósemki, które nie są potrzebne w procesie żucia, rosną krzywo i sprawiają problemy, zwracamy się wówczas do stomatologa chirurga, który specjalizuje się w usuwaniu zębów, w tym skomplikowanym, gdy trzeba przeprowadzać małe operacje i rozcinać dziąsła.

Po usunięciu zębów trzeba założyć implanty, tym z kolei zajmuje się stomatolog protetyk. Do jego zadania należy odtwarzanie pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów. Każdy z tych lekarzy stomatologów ma grono swoich pacjentów, często muszą oni również współpracować i się nawzajem uzupełniać. Stomatologia jako dziedzina medycyny jest bardzo droga, NFZ niestety zazwyczaj pokrywa tylko koszty leczenia endodontycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *